SLS Defence SUALTI TEKNOLOJİLERİ

1.Dalış Konsolları; SLS Group A.Ş sabit yada seyyar hava ve karışım gaz dalış idare istasyonlarını (Konsol) Askeri veya Sanayi maksatlı olarak dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.

2.Dalış Panelleri ; SLS Group A.Ş Dalış ameliyesinde ihtiyaç duyulan uygun basınçlarda ki gaz ihtiyaçlarını karşılayacak idare ve sevk yetisine sahip sistemleri Askeri ve Sanayi maksatlı olarak dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.
 
SLS Defence

3.Oksijen Transfer Sistemleri ; SLS Group AŞ karışım gaz dalışlarında ihtiyaç duyulan oksijen transfer ve karışım gaz depolama sistemlerini Askeri ve Sanayi maksatlı dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.

4.Basınç Odaları ; SLS Group A.Ş teknik alt yapısı ile Savunma Sanayi yada Medikal maksatlı Basınç Odalarını dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.

5.Sualtı Hidrolik ve Pnömatik ekipmanları ; SLS Group AŞ sualtında Askeri ve Sanayi maksatlı kullanılabilecek Sualtı perçin tabancası ,Sualtı matkap ,Sualtı mekanik kesme cihazı, sualtı hidrolik kazı ekipmanı gibi ağır sualtı iş ekipmanlarını dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.

SLS Defence

6.Sualtı Kesme ve Kaynak sistemleri ; SLS Group AŞ sualtı işlerinde Askeri ve Sanayi maksatlı kullanılabilecek sabit yada seyyar kesme kaynak  sistemlerini dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.

7.Derin Su İmla ve Egzost hortumları ; SLS Group AŞ Sualtı  çalışmalarında ihtiyaç duyulan basınçlı hava ,gaz,hidrolik gibi saha elemanlarının sevki için istenen ortam çalışma şartlarını sağlayan imla ve egzost hortumlarını Askeri yada Sanayi maksatlı  dizayn edebilmekte ve üretebilmektedir.

SLS Defence

SUALTI TEKNOLOJİLERİ AR-GE

ASAL GAZ GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ (ASGERSİS)

Dalış ameliyesinde hava içinde bulunan asal gaz olan Azotun narkozitan derinlik arttıkça da oluşan zehirleme etkisinden dolayı Hava yani azot yerine derin dalışlarda Helyum ,Ksenon,Neon gibi asal gazlar kullanılmaktadır. Ancak bu gazlar oldukça pahallı olmakla da kalmayıp Dünya ticari tekelleri belli ülkelerin elindedir.

SLS Defence

Çalışma konumuz solunarak atılan asal gazın tekrar geri kazanılarak defaten kullanılabilmesi esasına dayanır. Milli bir asal gaz geri dönüşüm sistemi askeri açıdan Türk Deniz Kuvvetlerinin dalış unsurlarının vuruş duruş gücüne ambargo tarzı yaklaşımlarda büyük destek verirken Sanayi alanında ki kullanımı şantiye masraflarını önemli ölçüde azaltacaktır.